Nápověda

Nastavení DNS záznamů

Informace o správném nastavení DNS záznamů pro hostování jinde registrované domény u MIXhosting.

Níže uvedené DNS záznamy slouží k nasměrování domény na MIXhosting v případě, kdy domény neregistrujete u nás nebo ji k nám nemáte převedenou. V tu chvíli je nejjednodušší nastavit u domény NSSET. DNS záznamy pak bude možné spravovat přímo z administrace služeb MIXhosting a navíc bude doména zabezpečena pomocí DNSSEC.

Pozor, nastavení NSSETu u domény na NSSET MIXhosting vyžaduje, aby pro tuto doménu již existovala DNS zóna v administraci. Postup pro její vytvoření viz níže.

  • NSSET: MIX:NS
  • NS servery: ns1.mixhosting.cz a ns2.mixhosting.cz
  • IPv4 - A: 81.91.83.149
  • IPv6 - AAAA: 2001:1568:b:167::7
  • MX: mail.mixhosting.cz
Vytvoření DNS zóny

Vytvoření DNS zóny

DNS zóna se automaticky vytvoří pro každou doménu, která se u nás registruje nebo se k nám převede. DNS zónu lze navíc vytvořit pro každou doménu, která je u MIXhosting hostována.

V administraci na záložce Domény stačí kliknout na tlačítko Vytvořit novou DNS zónu a vybrat požadovanou doménu. Výchozí hodnoty doporučujeme ponechat tak, jak jsou.

Vytvoření DNS záznamu

Nastavení DNS záznamů

Společně s DNS zónou se automaticky vytvoří i DNS záznamy pro nasměrování hostingu a příjem emailových zpráv na MIXhosting. Nově vytvořená DNS zóna se zobrazí v přehledu DNS zón a mohou se do ní ihned přídávat další DNS záznamy.

Kromě základních typů DNS záznamů (A, CNAME, MX) podporujeme i AAAA (pro IPv6 připojení), SRV (jabber, ...), TXT atd.

Změna DNS záznamu u domény ani změna NSSETu se neprojeví okamžítě. Obvykle je potřeba počkat několik desítek minut, než se nové záznamy dostanou do internetu.

MIXhosting © 2008-2019

Sledujte nás na