Nápověda

Převod domény

Postup pro převod existující domény pod MIXhosting a ponechání hostingu u stávajícího poskytovatele.
Vytvoření objednávky

Krok 1 - Vytvoření objednávky

Převod domény začíná na stránce Objednávka, kde stačí zvolit první možnost - Registrace/Transfer domény a kliknout na tlačítko Pokračovat.

Výběr domény

Krok 2 - Výběr domény

Ve druhém kroku je potřeba napsat do políčka název domény, která se má převést pod MIXhosting. Doména musí být zadána s prefixem www a podporované jsou pouze doménové koncovky, které jsou uvedené na stránce Domény. Aktuálně podporujeme více než 300 doménových koncovek a to včetně těch exotických.

Ověření správného formátu a dostupnosti se provede kliknutím na tlačítko Ověřit dostupnost. Pokud bude formát správný, dojde k přesměrování na další krok.

Převod domény

Krok 3 - Zvolení převodu domény

Registrovaná doména, která se má převést pod MIXhosting, musí být označena pro transfer. To se provede jednoduše zvolením volby Převést k MIXhosting. Po převodu se pro doménu automaticky vytvoří DNS zóna a nastaví zabezpečení DNSSEC.

K převodu domény je nezbytné znát heslo pro transfer nebo tzv. autorizační kód. Heslo resp. kód přijde současnému majiteli domény na email, který uvedl při registraci. Autorizační kód se zadává do formuláře v administraci služeb MIXhosting po odeslání objednávky (viz krok 5).

Dokončení objednávky

Krok 4 - Dokončení objednávky

V posledním kroku vytvoření objednávky se buď vybere převod domény bez hostingu nebo s převáděné doméně objedná i hosting. Dále se vyplní uživatelské jméno, heslo a registrační údaje nového zakaznického účtu. V případě existujícícho zákazníka stačí pouze vyplnit uživatelské jméno a heslo. Objednávka se odešle kliknutím na tlačítko Objednat.

Na kontaktní email uvedený při registraci přijde email s potvrzením objednávky. V emailu je uvedený odkaz pro přístup do formuláře v administraci služeb MIXhosting, kam je potřeba zadat heslo pro transfer resp. autorizační kód.

Pokud je převod domény zpoplatněný, provede se transfer až po uhrazení faktury za převod domény.

Autorizace převodu

Krok 5 - Autorizace převodu domény

Posledním nezbytným krokem pro dokončení převodu domény je zadání hesla pro transfer resp. autorizačního kódu do formuláře v administraci služeb MIXhosting. K formuláři se dá nejlépe dostat kliknutím na odkaz uvedený v emailu s potvrzením objednávky.

Po vyplnění autorizačního hesla dojde ihned k zahájení převodu domény pod MIXhosting. Předpokladem je převod domény zdarma resp. uhrazení faktury za převod domény, Převedené doméně se přenastaví DNS servery na NSSET resp. DNS servery MIXhosting.

MIXhosting © 2008-2019

Sledujte nás na