Nápověda

Připojení k hostingu přes FTP a FTPS

Postup pro připojení k hostingu pomocí protokolu FTP a zabezpečeného protokolu FTPS.

Pro nahrání obsahu na hosting lze použít libovolného FTP klienta (Total Commander, FileZilla, GFtp, ...). Počet vytvořených FTP účtů není nijak omezen. Každý FTP účet je navíc možné nasměrovat do jiného adresáře.

Z jedné IP adresy je povoleno pouze šest paralelních připojení k FTP serveru. V případě překročení limitu dojde k dočasnému zablokování FTP z dané IP adresy. Po jedné minutě se připojení opět povolí.

  • FTP server: mojedomena.cz nebo mixhosting.cz
  • Port: 21
  • Uživatelské jméno: viz níže
Připojení pomocí FTP

Připojení pomocí FTP

Uživatelské jméno - Název účtu pro připojení k FTP resp. FTPS serveru. Uživatelské jméno je nejprve potřeba vytvořit v administraci konkrétního hostingu a obvykle má tvar ftp_mojedomena_cz.

FTP server - Název domény k jejimuž hostingu se připojuje. Například mojedomena.cz. Lze použít také mixhosting.cz, což se hodí zejména v případě stěhování se od jiného poskytovatele, kdy ještě nejsou přesměrované DNS náznamy na MIXhosting.

Port - Standardní FTP port 21.

Připojení pomocí FTPS

Připojení pomocí FTPS

Připojení přes FTPS se nastaví v podstatě stejně jako připojení přes FTP.

FTP server - Kvůli použití správného certifikátu je potřeba připojit se k mixhosting.cz. Použití skutečné domény by fungovalo také, pouze by se zobrazilo varování o nekompatibilitě domény a certifikátu.

Encryption - Musí být zvolna možnost TLS nebo SSL pokud jsou dostupné.

MIXhosting © 2008-2019

Sledujte nás na